Capital.com Kryptovaluutta Arvostelu 2026: Palkkiot, Alustat, Sovellus, Turvallisuus & Enemmän

Tutustu Capital.comin turvallisuusominaisuuksiin, sääntelyyn ja maineeseen. Tässä oppaassa tarkastellaan myös sitä, miten avata tili capital.comissa, maksuja ja muita maksuja, joita Capital.com soveltaa Bitcoin- ja muihin kryptovaluuttakauppiaisiin, sekä talletuksia ja nostoja.

capital.com Logo
Besøg Capital.com
82.78% vähittäis-CFD-tileistä menettää rahaa.
Besøg Capital.com
82.78% vähittäis-CFD-tileistä menettää rahaa.

Capital.com Yleiskatsaus

Tämä Capital.comin arvostelu tutkii Capital.comin tukemia krypto-CFD:itä, maksuja, todentamisprosessia ja muiden kauppiaiden arvosteluja. Saat myös tietoa tilin avaamisesta, Bitcoinin CFD:iden ostamisesta ja myymisestä Capital.comissa, talletuksista, sen tuetusta kaupankäyntialustasta, asiakastuesta ja muusta.

Capital-comin aloitusnäyttö

Capital.com on verkossa toimiva CFD- ja kryptovaluuttameklari, joka tarjoaa kaupankäyntipalveluja yli 50 maassa ympäri maailmaa. Sillä on kotipaikka Kyproksella, ja sillä on aluetoimistoja muun muassa Yhdistyneessä kuningaskunnassa, Australiassa, Seychelleillä ja Gibraltarilla. Se perustettiin vuonna 2016, ja se kehittyi todelliseksi kaupankäynnin sensaatioksi nykyaikaisen rahoitusajan pyrkijöille. Välittäjä tarjoaa laajan valikoiman rahoitusvälineitä useissa eri omaisuusluokissa, mukaan lukien FX CFD:t, hyödykkeiden CFD:t, kryptovaluuttojen CFD:t, indeksien CFD:t ja osakkeiden CFD:t. Nykyaikainen kaupankäyntialusta, riskienhallintamallit ja turvallisuusprotokollat viittaavat siihen, että se on tarkistamisen arvoinen. Tässä kappaleessa käymme läpi capital.comin arvostelun yksityiskohtaisesti. 

Capital.com Main Features

Number of Coins
299+
Margin Trading
Yes
CFD-kauppa
Yes
Minimum Deposit
20 $£€ By Credit Card
Zero Deposit Fees
Kyllä
Zero Withdrawal Fees
Kyllä

Capital.com Hyvät ja huonot puolet

Jotta ymmärtäisit paremmin, sopiiko kyseinen välittäjä kaupankäyntitarpeisiisi, luetellaan alla nopeasti muutamia hyviä ja huonoja puolia. 

Capital.comin edut

  • Se tarjoaa välitöntä kaupan toteuttamista, jota seuraa kilpailukykyinen spread-laskenta.
  • Se tarjoaa luotettavia ja käyttäjäystävällisiä kaupankäyntialustoja.
  • Capital.com tarjoaa riskienhallintamalleja, kuten suojautumista.
  • Se tukee useita kryptovaluuttojen CFD:tä.
  • Selkeä maksurakenne.

Capital.comin haitat

  • Sen asiakastukitiimillä kestää liian kauan vastata.
  • Välittäjä ei hyväksy asiakkaita Yhdysvalloista.
  • Se tarjoaa 1:30 vipuvaikutuksen, jonka ESMA on asettanut.

Plussaa

  • Kaupan välitön toteuttaminen – Capital.com tukee toimeksiantojen välitöntä toteuttamista ilman uudelleen noteerauksia. Se tarkoittaa, että välittäjä välittää asiakkaiden toimeksiannot markkinoille ilman väliintuloa.
  • Käyttäjäystävällinen käyttöliittymä – Capital.com tarjoaa helppokäyttöisen kaupankäyntirajapinnan. Kauppiaat voivat navigoida alustalla kätevästi.
  • Kehittyneet riskinhallintatyökalut – Kaupankäyttäjät voivat hallita kaupankäyntiriskejään tehokkaasti käyttämällä useita Capital.comin tarjoamia riskinhallintatyökaluja.
  • Vaivaton tilin avaaminen – Välittäjällä on nopea tilin avausprosessi. Se kuitenkin pyytää sinua vahvistamaan tilin ennen kuin voit aloittaa kaupankäynnin krypto-CFD-kaupankäynnin sen kanssa.
  • Tukee useita kryptovaluuttoja – Capital.com tarjoaa laajan valikoiman kryptovaroja, joilla voi käydä kauppaa johdannaisina, mukaan lukien mutta ei rajoittuen Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash, Ethereum, DASH jne. Yhdistyneen kuningaskunnan asiakkaat eivät kuitenkaan voi käydä kauppaa krypto-CFD:llä sen jälkeen, kun FCA rajoitti välittäjien mahdollisuutta tarjota krypto-CFD:tä Yhdistyneen kuningaskunnan asiakkaille.
  • Selkeä maksurakenne: Capital.com ilmoittaa maksurakenteensa selkeästi. Yritys tarjoaa 0%:n palkkiot talletuksista ja nostoista useiden maksutapojensa kautta. 

Miinukset

  • Hidas asiakastuki – Capital.com jää jälkeen alan standardista tehokkaan asiakastuen tarjoamisessa. Asiakkaat saattavat joutua odottamaan jonossa, kunnes edustaja vastaa heidän kysymykseensä. Yhteyden saaminen asiakastukihenkilöön kestää yleensä 5-10 minuuttia, mikä saattaa aiheuttaa haittaa joillekin käyttäjille.
  • Ei yhdysvaltalaisia asiakkaita – Vaikka Capital.com palvelee lukuisia maita ympäri maailmaa, se ei hyväksy asiakkaita Yhdysvalloista.
  • Rajoitettu vipuvaikutus – Asiakkaat voivat käyttää Capital.comissa rajoitettua vipuvaikutusta ESMA:n asettamien määräysten mukaisesti. 

Capital.com Säännöt, toimistot ja tuetut maat

Asetukset

Välittäjällä on useita lisenssejä eri sääntelyelimiltä maailman eri lainkäyttöalueilla, kuten CySEC, FCA, SCB ja ASIC. 

Toimistot

Maailmanlaajuisena yrityksenä Capital Com Group jatkaa kasvuaan ja laajentaa toimintaansa maailmanlaajuisesti. Yrityksen verkkosivuilla olevien tietojen mukaan välittäjällä on toimistoja muun muassa kolmella lainkäyttöalueella, Yhdistyneessä kuningaskunnassa, Valko-Venäjällä, Kyproksella ja Australiassa. Se on kuitenkin pian läsnä myös muissa maanosissa. 

Capital.com tuetut maat

Capital.com hyväksyy asiakkaat lähes kaikkialta maailmasta, myös Euroopasta, Afrikasta, Aasian ja Tyynenmeren alueelta sekä Latinalaisesta Amerikasta. Se ei kuitenkaan ota asiakkaita Yhdysvalloista ja Pohjois-Amerikasta – Kanadasta. 

Saatavilla olevat kolikot Capital.com-sivustolla

Sen lisäksi, että se on yksi parhaista Bitcoin CFD -välittäjistä, asiakkaat voivat käydä kauppaa useilla muilla kryptovaluuttojen CFD-kaupoilla Capital.comin kanssa. Alla on lueteltu muutamia useimmin vaihdettuja kryptovaluuttojen CFD:itä. 

  1. Bitcoin Cash (BCH)
  2. Ripple (XRP)
  3. TRON (TRX)
  4. Ethereum (ETH)
  5. Litecoin (LTC)
  6. Eminer (EM)
  7. Bitcoin Gold (BTG)
  8. Stellar (XLM)
  9. Neo (NEO)
  10. EOSIO (EOS)
  11. Steem (SBD)
  12. Kvantti (QKD)
ParikoodiMyyntiOstaminenLevitäPERC-muutos
DOGE/USD0.055110.058100.00299-4.330%
BTC/USD51755.0551793.5538.50-0.520%
XRP/USD0.530830.546830.01600-0.750%
ETH/USD1919.611929.6110.00-0.950%
XRP/EUR0.437560.453560.01600-0.710%
BTS/BTC0.000001150.000001290.00000014-3.390%
BCH/USD714.85719.855.00+1.600%
XLM/USD0.501570.506340.00477+0.450%
BTG/BTC0.00048280.00053480.0000520+1.010%
TRX/USD0.061700.062140.00044+12.860%
LTC/USD232.37233.871.50+1.510%
ADA/BTC0.000017640.000017740.00000010+0.060%
TRX/BTC0.000001180.000001220.00000004+13.330%
BTC/EUR42845.0542880.0535.00-0.420%
ETH/EUR1592.431594.932.50-0.970%
QTUM/USD7.1237.1890.066+0.380%
EOS/USD5.10605.18600.0800+5.480%
XRP/BTC0.000009460.000011350.00000189-0.320%
NEO/USD46.102246.40220.3000+4.170%
STEEM/BTC0.000009150.000009240.00000009-0.750%
ETC/BTC0.00028910.00029910.0000100+3.250%
XEM/BTC0.000008900.000009060.00000016+11.430%
EOS/BTC0.000094840.000103840.00000900+5.700%
BTC/RUB3827867.53829400.51533.0-0.520%
XLM/BTC0.000009520.000009920.00000040+0.950%
LTC/EUR192.59193.591.00+1.480%
CIX/Crypto Index229701.35231884.692183.34-0.430%
ETH/BTC0.037030.037270.00024-0.640%
ETH/RUB141488.8142976.31487.5-1.180%
BCH/BTC0.013730.014010.00028+1.710%
NEO/BTC0.0008800.0009000.000020+5.480%
QTUM/BTC0.000135520.000140520.00000500+0.650%
AAVE/USD428.450447.19318.743-5.100%
ALGO/USD1.36751.36880.0013-3.660%
ANT/USD6.07636.09290.0166-5.670%
ATOM/USD22.989623.00920.0196-3.110%
AVAX/USD39.990040.03480.0448-2.870%
BAL/USD44.995145.01850.0234-4.720%
BAND/USD18.360618.39130.0307+2.410%
BAT/USD0.629130.629860.00073-1.070%
BNB/USD268.34268.760.42+33.280%
BTC/AUD65819.9466825.891005.95-0.950%
BTC/BHT1551980.131552711.16731.03-0.500%
BTC/CAD65135.6666131.61995.95-0.510%
BTC/CZK1097896.201115183.1417286.94-0.780%
BTC/DKK315301.84320131.314829.47-0.740%
BTC/HUF15194159.9115434641.84240481.93-0.780%
BTC/MXN1043154.371059342.8316188.46-0.490%
BTC/ILS167924.88170546.392621.51-0.560%
BTC/NZD Dollari70926.9672013.461086.50-0.820%
BTC/NOK434258.07441018.956760.88-0.640%
BTC/GBP36724.5737285.45560.88-0.630%
BTC/ZAR747499.86759162.0311662.17-0.870%
BTC/RON206675.51209909.293233.78-0.650%
BTC/SGD68066.8169110.781043.97-0.660%
BTC/SEK426001.72432594.606592.88-0.830%
BTC/CHF45973.0846676.58703.50-0.640%
BTC/TRY357815.39363555.525740.13-0.410%
BTC/JPY5422890.485505728.0082837.52-0.660%
BTG/USD26.29426.3500.056+0.390%
BTC/BYN133414.0134800.01386.0-0.740%
BTS/USD0.06237070.06341470.0010440-3.800%
BNT/USD5.57665.58360.0070-5.660%
BUSD/USD1.00011.00030.0002-0.020%
ADA/USD0.91287350.91403460.0011611-0.620%
COMP/USD452.38453.921.54-3.080%
CRV/USD2.76912.77470.0056-3.680%
DAI/USD1.00041.00060.00020.000%
DASH/USD317.392318.4711.079+11.860%
DCR/USD134.31134.800.49-2.600%
DGB/USD0.073570.074570.00100-4.740%
DOT/USD31.435331.45360.0183+0.500%
ETN/USD0.011360.011820.00046-11.180%
ETH/AUD2447.292484.2336.94-1.600%
ETH/BHT57709.3457727.1117.77-1.150%
ETH/CAD2421.912458.4636.55-1.170%
ETH/CZK40667.1141307.37640.26-2.000%
ETH/DKK11704.1511883.72179.57-1.750%
ETH/HUF563604.82572447.518842.69-1.810%
ETH/MXN38744.6539346.13601.48-1.430%
ETH/ILS6244.766343.1398.37-1.410%
ETH/NZD2632.002672.4440.44-1.840%
ETH/NOK16143.4216394.55251.13-1.460%
ETH/GBP1364.211385.1420.93-1.590%
ETH/ZAR27770.4328206.37435.94-1.740%
ETH/RON7672.607792.89120.29-1.670%
ETH/SGD2527.622566.4838.86-1.640%
ETH/SEK15817.2116064.07246.86-1.680%
ETH/CHF1706.601732.7626.16-1.660%
ETH/TRY13276.4013501.31224.91-1.690%
ETH/JPY201138.21204219.613081.40-1.760%
ETC/USD15.19115.2310.040+1.570%
ETH/BYN4940.25019.579.3-1.620%
FIL/USD42.281842.33210.0503-2.140%
GLM/USD0.422290.423470.00118+56.030%
HOT/USD0.041750.042290.00054+3.820%
IOTA/USD1.46511.46710.0020-4.400%
KNC/USD2.18702.19120.0042-1.280%
LTC/BTC0.004420.004520.00010+1.150%
MATIC/USD0.123270.123820.00055-1.340%
XMR/USD271.95273.061.11+5.030%
OCEAN/USD1.14651.14830.0018-4.390%
OMG/USD6.48226.48900.0068-1.750%
ONT/USD1.24311.24870.0056-0.910%
PAX/USD0.99921.00030.0011-0.030%
PAXG/USD1784.831786.852.02-0.490%
REN/USD1.24471.24760.0029+5.900%
SNX/USD22.361322.37740.0161-4.720%
SOL/USD9.42509.43840.0134+4.550%
SRM/USD3.82093.82760.0067-4.360%
SUSHI/USD15.252315.26660.0143-3.050%
THETA/USD3.5723.5830.010+0.630%
TUSD/USD0.99941.00170.0023-0.020%
UMA/USD26.743726.85500.1113-1.800%
USDC/USD0.99961.00040.0008-0.020%
USDT/USD0.99940.99950.0001-0.040%
VET/USD0.053880.054410.00053-1.960%
WBTC/USD52299.7552330.3530.60-0.110%
XEM/USD0.46171610.46280670.0010906+7.770%
XTZ/USD4.97554.98640.0109+0.550%
YFI/USD42900.6043002.55101.95-5.040%
YFII/USD3189.373193.864.49-5.030%
ZEC/USD181.80182.030.23+5.620%
  • Numbers are valid for the year 2022. Current Numbers may differ.

Capital.com kaupankäyntimaksut

Capital.com ei peri maksua palveluista, kuten varojen talletuksista ja nostoista, reaaliaikaisista noteerauksista, koulutusmateriaalista, kaaviointivaihtoehdoista ja kaupankäynnin indikaattoreista. Positioiden avaamisesta tai sulkemisesta ei peritä maksua. Capital.com ansaitsee palkkion spread- ja overnight-palkkioiden kautta.  Välittäjän veloittaa keskimäärin 0.5% ja 1% välisen spreadin BTC:llä ja ETH:lla; spread on dynaaminen. 

Miten Crypto CFD:t Spread Charging toimii?

Oletetaan, että haluat myydä ja ostaa Bitcoin CFD:tä ja päätät avata lyhyen CFD-kaupan myymällä sitä Yhdysvaltain dollaria vastaan (BTC/USD). Välittäjäsi antaa sinulle BTC/USD:n hinnan Sell/Buy @ 550 / 570.

Olet sitä mieltä, että Bitcoinin arvo laskee suhteessa Yhdysvaltain dollariin. Siksi avaat myynti-CFD-positiosi myymällä 05 yksikköä avataksesi positiosi hintaan 550.

Huomaa, että tämä vastaa 05 BTC-tokenin myymistä, joten saatat voittaa tai menettää 5 dollaria jokaista Bitcoinin arvon 1 dollarin muutosta kohden. Alla on taulukko, joka näyttää sovellettavat yön yli -maksut myös BTC:lle esimerkkinä. 

Levitä lataus
Levitä lataus1%
Pitkän position pitämisestä perittävät yön yli -maksut-0.0500%
Yön yli -maksut lyhyen position pitämisestä-0.0140%
Yöpymismaksujen veloittamisen aika22:00 (UTC)
Vähimmäismäärä0.01
Vaadittu talletusmarginaali50% (1:2)
KolikkoBitcoin (BTC)

Tuloslaskelma

Nyt jos Bitcoinin arvo laskee suhteessa Yhdysvaltain dollariin ja uusi hintanoteeraus on 600 / 620. Päätät ottaa voittosi ja ostaa 05 yksikköä sulkeaksesi positiosi hintaan 620. Joten voittosi lasketaan seuraavasti: Yksiköt vaihdettu 50 @ 5 dollaria per yksikkö = 250 dollaria.

Vastaavasti, jos hinta olisi liikkunut sinua vastaan, olisit saattanut kärsiä tappiota saman verran.

Huomautus: Tässä esimerkissä käytetyt BTC-hinnat ovat havainnollistavia eivätkä todellisia. 

Capital.com kaupankäyntialustat

Työpöydän kaupankäyntialustat

Välittäjä tarjoaa asiakkailleen helppokäyttöisen intuitiivisen kaupankäyntialustan, joka tekee Capital.com-kaupankäyntikokemuksesta unohtumattoman. Yksityiskohtaisen rahoitusanalyysin ja älykkäiden riskinhallintatyökalujen avulla kauppiaat voivat käyttää laajaa valikoimaa kaupattavia omaisuuseriä täydellä luottamuksella. Useiden kaavioiden vaihtaminen ja tarkkailuluettelo-ominaisuudet auttavat kauppiaita pysymään markkinoiden edellä ja hyödyntämään parhaalla mahdollisella tavalla suojaustekniikoita riskien hallitsemiseksi. 

Vaiheet Capital.comin kirjautumiseen ja vahvistamiseen

Erilaisten rahanpesua koskevien sääntöjen ja määräysten mukaisesti välittäjä pyytää sinua vahvistamaan tilisi. Sinun on toimitettava todiste henkilöllisyydestäsi samaa varten. Seuraavassa on vaiheet Capital.comin kirjautumis- ja todentamisprosessiin. 

  1. Vieraile sivustolla.
  2. Kirjaudu tilillesi.
  3. Napsauta sivun vasemmassa alareunassa olevaa Asetukset-välilehteä.
  4. Napsauta ”Tilini tiedot”.
  5. Klikkaa ”Live Account” -välilehdellä ”complete registration”.
  6. Avautuu sivu, jolle voit ladata asiakirjasi eli kansallisen henkilökorttisi ja passisi.
  7. Saatat myös joutua toimittamaan valokuvasi henkilöllisyystodistusta ja passia varten.
  8. Sinun on myös todistettava asuinpaikkasi toimittamalla joko luottokorttisi tiliote tai sähkölasku postiosoitteesi vahvistamiseksi.

Vaiheet Capital.com kirjautuminen ja kaupankäynti Crypto CFDs työpöydällä?

Krypto-CFD-kaupankäyntiä varten sinun on tehtävä erosopimus, joka tunnetaan myös nimellä CFD-kryptokaupankäynti. Tämäntyyppisessä Capital.com-kaupankäynnissä et todellisuudessa omista kryptovaluuttaa. Silti avaat pitkiä tai lyhyitä positioita kohde-etuutena oleviin varoihin spekuloidaksesi niiden hinnanliikkeillä ostamatta niitä.  Huomaa, että FCA on kieltänyt kryptojohdannaisten Capital.com-kaupankäynnin Yhdistyneessä kuningaskunnassa.

Jos haluat käydä kauppaa kryptojen CFD-kaupoilla Capital.comin kirjautumalla työpöydän kaupankäyntialustalla, noudata alla lueteltuja vaiheita;

Vaihe 1: Käy välittäjän virallisilla verkkosivuilla.

Capital-comin aloitusnäyttö

Vaihe 2: Kirjaudu sisään kaupankäyntitilille käyttämällä Capital.com-kirjautumistietojasi.

Vaihe 3: Napsauta talletus-välilehteä, joka on käytettävissä sivun vasemmalla puolella. Asiakkaat voivat myös napauttaa kojelautanäytön yläreunassa olevaa rahastotilivaihtoehtoa.

Talletus osoitteessa Capital.com

Vaihe 4: Valitse haluamasi maksutapa. Välittäjä hyväksyy talletukset useilla eri menetelmillä. Jos haluat ostaa ja myydä kryptojen CFD:tä välittömästi, korttien kautta tapahtuva maksu saattaa toimia paremmin. Valitse siis maksutavaksi kortti ja syötä tarvittavat tiedot ja napsauta sitten talletusta. Huomaa, että sinun on vahvistettava tilisi ennen kuin voit tallettaa varoja tilillesi.

Maksutapa Capital.comissa

Vaihe 5: Kun sinulla on varoja tililläsi, voit aloittaa kryptojen CFD-kaupankäynnin heti. Valitse haluamasi kryptovarallisuus, jolla haluat käydä kauppaa.

Vaihe 6: Napauta kaupankäyntipainiketta. Se on saatavilla jäsenalueen oikealla puolella.

Valitse määrä osoitteessa Capital.com

Vaihe 7: Aseta kaupankäyntiasetuksesi ja määritä summa, jolla haluat käydä kauppaa.

Vaihe 8: Tarkista toimeksiantosi tiedot ja napsauta kauppapainiketta käynnistääksesi kaupan toteuttamisen.

Kaupan yksityiskohdat osoitteessa Capital.com

Capital.com-sovellus

Mobiilikauppapaikka tukee kaikkia aktiiviseen kaupankäyntiin tarvittavia kehittyneitä kaupankäyntityökaluja. Kauppiaat voivat päästä markkinoille milloin tahansa mistä tahansa päin maailmaa. Käyttämällä yli 70 indikaattoria ja erilaisia riskinhallintatyökaluja, kuten trailing stoppeja, voittojen ottamista ja stop-lossia, kauppiaat voivat avata positioita yli 3,000 markkinoilla. Mahdollisuus vivutettuun kaupankäyntiin kilpailukykyisillä marginaaleilla ja nollaprovisiolla, johon ei sisälly piilokuluja, asettaa uusia kaupankäynnin ulottuvuuksia liikkeellä oleville kauppiaille. On tärkeää tietää, että vivutettu kaupankäynti suurentaa sekä voittoja että tappioita.

Capital.com-sovellus on ladattavissa Google Play Storesta ja App Storesta. Se on yhteensopiva kaikkien iOS- ja Android-pohjaisten matkapuhelinten versioiden kanssa.

Capital-comin aloitusnäyttö

Capital.com pyrkii kovasti tulemaan yhdeksi kryptoharrastajien suosikkimaailman cfd-välittäjistä. Samalla kun välittäjä antaa kauppiaille mahdollisuuden päästä markkinoille vaarantamatta liikkuvuuttaan, se tarjoaa huippuluokan mobiilikauppasovelluksensa. Kauppiaat voivat nyt käyttää yli 3000+ rahoitusvälinettä useilla rahoitusmarkkinoilla, mukaan lukien osakkeiden CFD, indeksien CFD, Forex CFD, hyödykkeiden CFD ja kryptovaluuttojen CFD, yhdellä napsautuksella mobiilinäytöltään.

Tuomalla krypto-CFD-maailman sormenpäidesi ulottuville välittäjä tarjoaa kilpailukykyisen hinnoittelumallin kryptojen CFD-kaupankäynnille sekä kilpailukykyiset spreadit ja nopean kaupan toteutuksen. Välittäjä ei veloita mitään provisioita tai piilotettuja maksuja. Asiakkaat pääsevät käsiksi live-markkinapäivityksiin, reaaliaikaisiin hintailmoituksiin ja tarkkoihin hintanoteerauksiin useista krypto-omaisuuksista. 

Perusteellinen taloudellinen analyysi

Jotta käyttäjät voisivat tehdä tietoon perustuvia kaupankäyntipäätöksiä, välittäjä tarjoaa useita työkaluja perusteellisen teknisen ja fundamentaalisen analyysin tueksi. Kaupankäynnin aikana kryptovaluutat CFD Capital.com mobiilisovelluksella, kauppiaat voivat seurata enemmän kaupankäyntivaihtoehtoja sen jälkeen, kun he ovat tunnistaneet tarkasti markkinoiden suuntaukset.

Välittäjä tarjoaa yli 70 teknistä indikaattoria Ichimoku-pilvestä Bollingerin nauhoihin helpottaakseen asiakkaiden yksityiskohtaisen teknisen analyysin suorittamista. Huippuluokan kaaviointityökalut auttavat kauppiaita löytämään markkinatrendejä ja löytämään sopivia sisään- ja uloskirjautumispisteitä kaupankäynnin krypto-omaisuuteen. 

Älykäs riskienhallinta

Capital.com-mobiilisovelluksessa on älykkäät riskinhallintatyökalut, joiden avulla kauppiaat voivat suojautua positioiltaan ja hajauttaa kaupankäynnin tappioita tehokkaasti. Määrittelemällä stop loss ja take profits, kauppiaat voivat turvata asemansa odottamattomia markkinaliikkeitä vastaan. Negatiivisen saldon suojaus auttaa asiakkaita myös estämään tiliensä menemisen miinukselle. Tämä tarkoittaa, että kauppiaat eivät voi missään tapauksessa menettää enempää kuin heidän alkuperäinen sijoituksensa. Jos markkinat käyttäytyvät ennennäkemättömästi ja menevät sinua vastaan, mobiilikauppasovellus sulkee automaattisesti kyseisen position. 

Hintahälytykset

Sovelluksen hintahälytysominaisuus pitää kauppiaat varuillaan kryptomarkkinoiden suurista ja pienistä liikkeistä. Kauppiailla on enemmän joustavuutta panoksensa pääomittamisessa molempiin suuntiin.

Hintahälytysominaisuuksien ansiosta kauppiaiden ei tarvitse huolehtia siitä, että he menettävät mitään arvokasta kaupankäyntimahdollisuutta. Elinkeinonharjoittajat voivat asettaa hintatason saadakseen välittäjältä välittömiä ilmoituksia. Sen lisäksi, että voit asettaa hintahälytyksiä kryptoetuuksille, voit myös mukauttaa push-ilmoituksia muille kaupankäynnin välineille, kuten valuuttakaupalle, hyödykkeille ja osakkeille. 

Tekoälykäyttöinen sovellus, jossa on yksilöllisiä kaupankäyntitietoja

Tekoälyllä varustettu mobiilikauppasovellus toimii ennakkoluulojen havaitsemismekanismilla. Se paljastaa kognitiiviset ennakkoluulot, jotka rajoittavat kauppoja, jotta voidaan tehdä kannattavia kaupankäyntipäätöksiä ajoissa.

Mobiilikauppasovellus on tarpeeksi älykäs. Se havaitsee automaattisesti kaikki muutokset kaupankäyntistrategiassasi ja hälyttää sinut heti. Näin sovellus pitää kauppiaat oikealla tiellä. Henkilökohtaiset kaupankäynnin oivallukset ja palaute Capital.comin asiantuntijoilta saavat sinut miettimään kaupankäyntipäätöksiäsi ja välttämään virheiden toistamista. 

Kaupankäynnin koulutus ja tuki

Mobiilikauppasovelluksen avulla kauppiaat voivat myös käyttää Capital.comin tarjoamia koulutusresursseja. Välittäjä tarjoaa ajatuksia herättävää koulutussisältöä, kuten kaupankäyntikursseja, webinaareja ja video-opastuksia, jotka auttavat asiakkaita oppimaan ja kasvamaan. 

Vaiheet Capital.com kirjautuminen ja kaupankäynnin kryptot CFD mobiili?

Jotta voit käydä kauppaa krypto CFD Capital.com-sovelluksella, sinun on noudatettava alla lueteltuja yksinkertaisia vaiheita;

Vaihe 1: Avaa mobiilikauppasovellus matkapuhelimellasi.

Capital.com mobiilisovellus

Vaihe 2: Kirjaudu tilillesi käyttämällä Capital.com-tunnuksia, jos sinulla ei ole jo tiliä, voit luoda uuden tilin napsauttamalla ”Rekisteröidy” -painiketta. Sinun tarvitsee vain antaa sähköpostiosoitteesi ja valita salasana.

Vaihe 3: Vahvista rastilla, että hyväksyt sovellettavat ehdot, ja paina kirjaudu.

Kirjaudu sisään Capital.com Trading Mobile App -sovellukseen

Vaihe 4: Avaa rekisteröity sähköpostiosoitteesi ja klikkaa capital.comin sähköpostiviestissä saamaa linkkiä sähköpostiosoitteesi vahvistamiseksi.

Vaihe 5: Kun sähköpostiosoitteesi on vahvistettu, palaa takaisin sivulle ja suorita rekisteröitymisprosessi loppuun.

Vaihe 6: Sinua pyydetään antamaan etu- ja sukunimesi sekä sukunimesi.

Rekisteröidy Capital.comin mobiilisovelluksessa

Vaihe 7: Seuraavassa vaiheessa sinun on annettava puhelinnumerosi ja haluamasi tilisi valuutta EUR, GBP ja USD.

Lisää puhelinnumero Capital.com-mobiilisovelluksessa

Valitse valuutta Capital.comin mobiilikauppasovelluksesta

Vaihe 8: Kun olet rekisteröitynyt Capital.com-sovellukseen, sinun on rahoitettava tilisi ennen kuin voit aloittaa kryptokauppaa. Huomaa, että tilin vahvistaminen on myös tarpeen.

Vaihe 9: Kun tilisi on hyväksytty, valitse haluamasi maksutapa käytettävissä olevien vaihtoehtojen luettelosta. Jos aiot ostaa ja myydä krypto-CFD:itä kortilla, anna korttitietosi eli kortinhaltijan nimi, kortin numero, voimassaoloaika ja turvakoodi.

Valitse maksutapa Capital.com-mobiilisovelluksessa

Valitse summa, jonka haluat maksaa Capital.com Trading -mobiilisovelluksessa

Vaihe 10: Valitse suosikkisi krypto-CFD ja aseta kaupankäyntiasetuksesi. Aloita tilaus napsauttamalla osto- tai myyntipainiketta.

Valitse krypto ostettavaksi Capital.comin mobiilisovelluksella

Capital.com Minimitalletus ja nostot

Capital.com tarjoaa useita tapoja tallettaa varoja tilillesi, mukaan lukien pankkikortti, luottokortti, tilisiirrot, iDeal, Multibanko, Sofort, QIWI, Przelewy24, Webmoney ja Trustly. 

Talletus- ja nostorajat

Capital.comilla on matalat rajat vähimmäistalletuksille. Kauppias voi aloittaa tallettamalla vähintään 20 USD/GBP/EUR luottokortilla tai 100 PLN käyttämällä kaikkia maksutapoja paitsi tilisiirtoja. Capital.comin vähimmäistalletus tilisiirtoja varten on enintään 250 USD/GBP/EUR.

Tietoja minimi- tai maksiminostorajoista ei ole saatavilla. Ainoa asia, joka mainitaan välittäjän virallisella sivulla, on se, että voit saada kotiutuksesi käsiteltyä 24 tunnissa. Erityisten menettelyvaatimusten vuoksi varojen saapuminen pankkitilillesi voi kuitenkin kestää 5-7 työpäivää. 

Koulutus Capital.com-sivustolla

Välittäjän virallisilla verkkosivuilla on myös lyhyt osio, jonka otsikkona on ”opi käymään kauppaa”. Se tarjoaa kurssiluettelon, joka koskee kaikkia sen kaupankäynnin välineitä, jotta elinkeinonharjoittajat voivat oppia kaikki ammattimaisen kaupankäynnin osa-alueet hallitsemalla perusterminologian käsitteen ja oppimalla muunnosvinkkejä ja temppuja.

Alkaen kaupankäynnin perusteista, se vie kauppiaat edelleen edistyneisiin osioihin, mukaan lukien hajautettu vedonlyönti (saatavilla vain Yhdistyneessä kuningaskunnassa) ja CFD-kaupankäynti. Sen lisäksi, että capital.comissa on saatavilla kattavat kaupankäyntioppaat kustakin rahoitusvälineestä, kauppiaat voivat myös hallita erilaisia kaupankäyntistrategioita oppimalla kaupankäynnin psykologiaa. Selitykset kaupankäynnin ennakkoluuloista ja tunteiden vaikutuksesta kaupankäyntipäätöksiin on selitetty hyvin Capital.comin kaupankäynnin psykologia -välilehdellä. Lopuksi kaupankäynnin sanasto auttaa asiakkaita oppimaan erilaisia kaupankäyntiterminologioita. Lyhyesti sanottuna Capital.com com tarjoaa laajan valikoiman koulutusresursseja, joita tuskin löydät useimmista välittäjistä. 

Capital.com asiakastuki

Capital.com tarjoaa asiakkailleen ympärivuorokautista monikielistä asiakastukea. Elinkeinonharjoittajat voivat tavoittaa tukipalvelun eri vaihtoehtojen, kuten puhelimen, sähköpostin ja verkkokeskustelun kautta. Voit myös esittää huolenaiheesi täyttämällä valituksen rekisteröintilomakkeen, joka on saatavilla välittäjän virallisella verkkosivustolla ”Ota yhteyttä” -välilehdellä. Asiakkaat voivat myös seurata Capital.comia eri sosiaalisen median alustoilla eli Facebookissa, Twitterissä, Instagramissa, LinkedInissä ja RSS:ssä. 

Capital.com online-Arvostelut

Mitä ihmiset sanovat capital.comista Quorassa?

Etsiessämme tietoa välittäjästä löysimme vain vähän viestejä, joissa ihmiset näyttivät keskustelevan Capital.comista. Vastauksena jonkun esittämään kysymykseen välittäjän luotettavuudesta eräs jäsen vastasi, että capital.com on CySECin sääntelemä välittäjä. Sen lisäksi, että se tarjoaa helppokäyttöisen kaupankäyntialustan, se tarjoaa myös varojen suojaa joillekin yksityisasiakkaille (enintään 20k) Investor Compensation Fund -ohjelman puitteissa. Jäsenen mukaan hän ei ole käyttänyt välittäjää henkilökohtaisesti. Hän sanoi kuitenkin myös, että jos välittäjä tarjoaa kaikki tällaiset palvelut, se on suosittu alusta krypto-CFD-kaupankäyntiin.

Quora Arvostelut Capital.comista

Mitä ihmiset sanovat capital.comista Redditissä?

Reddit on kuuluisa sosiaalinen verkostoitumisalusta. Ihmiset eri puolilta maailmaa ottavat yhteyttä ja jakavat kokemuksiaan Redditissä. Se on yksi laajalti käytetyistä alustoista, joilla voi esittää kysymyksiä elämän kaikista osa-alueista. Yritimme etsiä tietoja, joita ihmiset ovat kyselleet capital.comista. Löysimme kuitenkin vain viestin, jossa jäsen kysyy ihmisten mielipidettä siitä, pitäisikö hänen rekisteröityä capital.comiin. Hänen mukaansa hän etsi laillista välittäjää asuessaan Kanadassa. Joku vastasi hänelle, jotta hän harkitsisi uudelleen valintaansa korostaen, että Capital.com on rekisteröity Kyproksella. Vastauksen antanut henkilö lisäsi myös, että Capital.com ei hyväksy Kanadan asukkaita. Lisäksi FCA:n edut ovat saatavilla vain Yhdistyneessä kuningaskunnassa.

Reddit Arvostelut Capital.comista

Onko Capital.com laillinen?

Capital.com on säännelty välittäjä, ja sillä on lupa tarjota palveluitaan eri puolilla maailmaa toimivilta sääntelyviranomaisilta, kuten CySEC Kyproksella, ASIC Australiassa, FCA Yhdistyneessä kuningaskunnassa ja SCB. Välittäjä pitää yksityisasiakkaiden varat erillisillä pankkitileillä vastaavien sääntelyelinten antamien sääntöjen ja määräysten mukaisesti. Se on myös CySEC:n, FSCS:n (Financial Services Compensation Scheme) ja FCA:n alaisen sijoittajien korvausrahaston (Investor Compensation Fund, ICF) rekisteröity jäsen. Välittäjä noudattaa PCI-turvallisuusstandardeja. Siksi tämän kysymyksen ”Onko Capital.com laillinen?” ratkaisemiseksi on syytä huomata, että välittäjä noudattaa korkeita luotettavuus- ja yksityisyysstandardeja. 

Capital.com VS eToro

Kahden parhaan kaupankäyntialustan valitseminen on aina ollut vaikea tehtävä. Kun on kuitenkin harkittava vastinetta rahalle tarjoavaa välittäjää, on aiheellista vertailla välittäjien eri näkökohtia ennen niiden kanssa rekisteröitymistä. Alla on lueteltu Capital.comin ja eToron nopea vertailu.

Capital.com tarjoaa useita rahoitusvälineitä, mukaan lukien Forex ja Crypto CFD. Välittäjä on kuuluisa kilpailukykyisistä marginaaleistaan ja ainutlaatuisesta alustastaan. Välittäjällä on täysin toimiva mobiilisovellus, joka helpottaa kauppiaiden liikkumista. Capital.com tarjoaa käyttäjäystävällisen kaupankäyntialustan. Navigointi kaupankäynnin käyttöliittymässä on hyvin yksinkertaista. Välittäjä tarjoaa useita maksuvaihtoehtoja sekä ympärivuorokautisen asiakastuen. Välittäjällä on kilpailukykyinen maksurakenne, joka sopii yksittäisten kauppiaiden tarpeisiin. Mitä tulee välittäjän haittoihin, se ei hyväksy asiakkaita Yhdysvalloista. Lisäksi välittäjän asiakaspalvelun vastaaminen vie enemmän aikaa.

eToro-kaupankäynnin välittäjä on moniarvoinen säännelty alusta, joka tarjoaa laajan valikoiman vaihdettavia instrumentteja. Asiakkaat voivat sijoittaa osakkeisiin ja krypto-omaisuuteen. Se tukee myös CFD-kaupankäyntiä kryptovaluutoille. Sen lisäksi, että eToro tarjoaa intuitiivisen kaupankäyntialustan, se ottaa etumatkaa capital.comiin myös tarjoamalla sosiaalisen kaupankäyntipalvelun. Asiakkaat voivat kopioida muiden ammattimaisten kauppiaiden tekemiä kauppoja ja alkaa tienata rahaa heti alusta alkaen. Myös eToron kaupankäyntimaksu on varsin kilpailukykyinen. Välittäjä saattaa kuitenkin periä hieman korkeampia maksuja alan standardeihin verrattuna yön yli pidetyistä positioista. Asiakastuen perustasosta huolimatta välittäjä viihdyttää asiakkaita reaaliaikaisesti. Asiakkaat voivat myös käyttää useita talletus- ja nostomenetelmiä ja eToro.com-sivustoa. Välittäjällä on myös sisäänrakennettu lompakko – eToro-lompakko, jossa voit säilyttää kryptosi. 

Number of Coins: 20+
Margin Trading: Kyllä
Minimum Deposit: $200

Invest In Cryptocurrency With $0 Commission

  • Tukee useita kieliä
  • FCA:n, ASIC:n ja CySEC:n sääntelemä.
  • Paypal, pankki- ja luottokortti hyväksytään.
BankGiro PayMastercardNetellerPayPalSkrillUnionPayVisaYandex

Muut tuotteet ja palvelut Capital.com-sivustolla

Investmate

Capital.com on askeleen edellä muita perinteisiä välitysyrityksiä ja tarjoaa interaktiivisen mobiilipohjaisen koulutussovelluksen, joka tunnetaan nimellä Investmate ja joka on räätälöity sekä aloittelevien että kokeneiden kauppiaiden tarpeisiin. Elinkeinonharjoittajat voivat oppia perus- ja edistyneen tason tietoa CFD-kaupankäynnistä ja kryptomarkkinoille sijoittamisesta yksityiskohtaisesti tässä ajatuksia herättävässä koulutussovelluksessa.

Spread Betting (Vain Ison-Britannian asukkaille)

API-ominaisuuksilla varustettu spread betting antaa kauppiaille mahdollisuuden mennä pitkälle tai lyhyelle useisiin vivutettuihin tai vivuttamattomiin vaihdettaviin omaisuuseriin ilman, että heidän tarvitsee huolehtia voittojen verovaikutuksista. Negatiivisen saldon suojaus tuo jopa lisää jännitystä kauppiaille, jotka ovat haluttomia tekemään kauppoja useammin kuin usein.

Capital.comin kaupankäyntityökalut

Capital.com tarjoaa laajan valikoiman kaupankäyntityökaluja, jotka auttavat kauppiaita hyödyntämään niitä parhaalla mahdollisella tavalla, kuten talouskalenteri, Capitalin TV ja News Feed -osio.

Capital.com talouskalenteri

Pitää kauppiaat ajan tasalla tulevista talousuutisten ja taloudellisten tapahtumien julkaisuista. Talouskalenteri auttaa myös kauppiaita suunnittelemaan kaupankäyntistrategiansa.

Capital’s TV

Räätälöidyn TV-kanavan kautta Capital.com tarjoaa tietoa ajankohtaisista talousasioista ja saa kauppiaat ymmärtämään kaupankäynnin todennäköisyyksiä sen kaupankäynnin asiantuntijoiden ja rahoitusanalyytikkojen esittämien syvällisten markkina-analyysien avulla.

Capital.com Uutissyöte

Aina kun uutinen julkaistaan, se lähetetään kaikkiin kanaviin, jotka capital.com on suunnitellut pitämään kauppiaat ajan tasalla. Elinkeinonharjoittajat voivat myös lukea kaikki tällaiset uutiset välittäjän verkkosivustolla uutissyötteet-osiossa.

Capital.com Webinaarit

Capital.com järjestää satunnaisesti webinaareja, joissa edistetään näkemällä uskoo -periaatetta ja autetaan kauppiaita ymmärtämään tietyntyyppisiin kaupankäyntistrategioihin liittyviä monimutkaisuuksia. Asiantuntijoiden näkemysten jakaminen muutamasta viimeisimmästä talouskehityksestä vahvistaa kaupankäynnin aloittelijoiden näkemystä, jotta he voivat kattaa uusia näköaloja kaupankäynnin maailmassa. 

Päätelmä

Välittäjän yksityiskohtaisen tarkastelun jälkeen voimme päätellä, että Capital.com on luotettava kaupankäyntialusta kryptovaluuttajohdannaisten kaupankäyntiin. Käyttäjäystävällisen kaupankäyntialustan, laajan valikoiman krypto-omaisuutta, kilpailukykyisen hinnoittelumallin ja ympärivuorokautisen asiakaspalvelun ansiosta välittäjä ei jätä kauppiaille mitään syytä välttää rekisteröitymistä sen kanssa. Välittäjän on kuitenkin parannettava asiakastukipalvelunsa tasoa. Huomaathan, että kaupankäynti kryptojen CFD-kaupankäyntiä ei enää tueta capital.comissa Iso-Britanniasta tuleville asiakkaille FCA:n asettamien rajoitusten jälkeen.

CFD:t ovat monimutkaisia instrumentteja, ja niihin liittyy suuri riski menettää rahaa nopeasti vipuvaikutuksen vuoksi. 84.97% yksityissijoittajien tileistä menettää rahaa käydessään kauppaa CFD:llä tämän palveluntarjoajan kanssa. Sinun tulisi harkita, ymmärrätkö, miten CFD:t toimivat, ja onko sinulla varaa ottaa suuri riski rahojen menettämisestä. 

Frequently asked questions